Birlikte Çalışalım

Düzce Üniversitesi’nde hem öğretim üyeleri hem de Kariyer Merkezi Üniversitemiz öğrencilerinin başarılı bir şekilde kampüs hayatından iş yaşamına atılmalarını sağlamayı hedefliyor. Elbette, Kariyer Merkezi ve öğretim üyeleri arasındaki güçlü işbirliği öğrencilerimizin bu geçişi en iyi şekilde yapmalarını sağlayacaktır. Aşağıda özetlediğimiz hizmetlerimiz hakkında görüş ve önerilerinizi duymak bizleri çok memnun edecektir:

  • En uygun olanını bulmak. Öğrencilerin kariyer gelişimi ve seçimleri sırasında mümkün olduğunca çok güvenilir kaynağa ulaşmaları önemli. Kariyer seçeneklerini araştırmaya ve öğrenmeye ne kadar erken başlarlarsa karar verme aşamasında o kadar bilinçli tercih yapmaları mümkün olacaktır.
  • Becerilerini ve yetenekleri geliştirmek. Öğrencilerimize doğru işi bulabilmelerinde gerekli olan yetenekleri geliştirebilmeleri için çeşitli atölye çalışmaları ve etkinliklerle yardımcı oluyoruz ve kariyerleriyle ilgili tüm sorularına yanıt bulmaları için çalışıyoruz.
  • Prova mülakatları. Herhangi bir iş arama sürecinin en can alıcı noktası iş görüşmeleridir ve biz de iş görüşmesi provaları ve ardından sunduğumuz yapıcı ve performanslarını geliştirecek eleştirilerle öğrencilerimizi bu sürece hazırlıyoruz.
  • On Campus Recruitment Days. Bu etkinliklerle şirket yetkililerinin kampüsümüzde kendilerini tanıtmaları ve hem staj hem de iş başvurularını duyurarak bu pozisyonlar için ilk mülakatları yapmalarına olanak sağlıyoruz.
  • Staj Olanakları. Kariyer Merkezi şirketlerle ve özellikle İK yöneticileriyle yakın ilişkiler içerisinde çalışarak; staj ve iş imkanlarını duyurarak hem akademik hayatta hem de kariyer seçimlerinde öğrencilerimize yardımcı oluyor.